Pasif Yeteneklerin Dereceli Oyunlara Etkisi

• Hemen hemen dereceli sıralar için bir sürğ istatistik var. Dün redditte gördüğüm bir arkadaşımın yazısı dikkatimi çekti ve buraya taşımak istedim. Redditor arkadaşım dereceli açıdan çok farklı bir istatistik sunmuş. Ele aldığı konu pasif yeteneklerin kazanma/kaybetme oranı.

Evet, oldukça farklı bir konu bu. Kimi şampiyonun güzel kimininkine ise kötü dediğimiz pasifleri var. Örneğin, earlyde biraz pasif kalsa da latee doğru adeta can sıkan şampiyonların başında gelen Poppy’i öldürmek aslında o kadar da kolay değildir çünkü pasifi gereği mevcut can değerinin 10%’u geçen hasarı 50% azaltılmışını uygular ve bu çoğu zaman last hit konusunda kıl payı kaçmasına neden olur, gibi gibi.

Tabii bu istatistiğin de “iyi çarları” var. Bunlar:

En İyi Pasifler (giderek kötüleşen): Annie, Braum, Yasuo, Katarina, Poppy, Evelynn, Kalista, Gnar, Darius, Ryze.

En Kötü Pasifler (giderek iyileşen): Zyra, Alistar, Heimerdinger, Amumu, Kog’Maw, Jayce, Nunu, Miss Fortune, Varus, Taric.

En Avantajlı Pasif: Orianna.

Ölü Pasifler (giderek kötüleşen): Karthus, Anivia, Aatrox, Zac, Sion, Kog’Maw, Zyra.

OP.GG’den alınan istatistikler çerçevesinde; Win/Lose sütunu, oyuncular tarafından kaç defa oylandığını (pasifi tek başına ve diğer pasiflerle kıyaslanmış olarak) gösteriyor. dereceli olarak kıyaslarsak #1 numara elmas-mid liginden gelen bir istatistik. 64# numara ise gümüş mid olarak yer bulmuş.

1.png
    2.png
    3.png 4.png 5.png 6.png 7.png

Kaynak: reddit

• hızlıresimde sorun var galiba ya

• ben de imgur'a erişim kapatıldığı için hızlıresim'den yüklemiştim :D.

• @ThreshHook Timuu'nun sunucusunu dene 😄 SSD'miz var kocaman

• @ornithes roger dat.

• Annie zaten 5 kişiye stun atabilen sayısı şampiyonlardan 😄 oyun taşıyor

• Görsellerde sıkıntı yaşayan bir ben miyim?

• @ornithes Hayır bendede sıkıntılı

• İzin hatası veriyor, nginx'de sorun var.

• Bu ileti silinmiş!

• değinilen yer güzel xd

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.