CS:GO Rehber&İpucu • İpuçları:1-Ölüm Maçı ,Silah Yarışı veya Aim Haritalarında Çeşitli silahlar ile oynamaya çalışın.Bu sizin Düşmana Daha iyi nişan almanızı ve refleksinizin artmasını sağlayacak.
  2-Ekipmanlarınızda Eksik Olmasın.Pahalı ekipmanlara gerek yok fakat en ufak seslere kadar duyabilen bir kulaklık sesi net ileten bir mikrofon şart
  3-Kaliteye değil FPS'ye bakın FPS oyunu daha akışkan bir hale getirecek ve size oynama kolaylıgı sunacak.Ayrıca oyunda takılma,ışınlanma gibi problemler çekmemek için modeminize yakın yerlerde oynayın.
  4-Haritayı Kavrayın,Düşmanın nereden geleceğini kimin o bölgeye daha hızlı gittiğini ve haritada pusabileceğiniz yerleri bilin.
  5-Kulaklığınız ile sesleri takip edin (ses kasın) minimap üzerinden ses çıkaran kişinin takım arkadaşınız mı yoksa düşman mı oldugunu ayırt edin ayrıca tab tuşuna basarak minimapı daha büyük bir hale getirin
  6-P90,AK-47,M4A4,M4A1-S Gibi silahlarla taramak merminin sekmesini sağlar mermi sekerse hedeften uzak noktalara gider.Silahlar ile tararken,spery yaparken,kullandıgınız silahın sekmesini önleyecek şekilde mousenizi yönlendirin.
  7-Minimapı takip edin.Takım Arkadaşlarınızın gördüğü düşmanları minimapden görebilirsiniz.
  8-Rekabetçi oynayacakken sizden düşük rütbeli arkadaşlarınızla girmeyin arkadaşınız Global Elite kadar iyi bile oynasa takımınızın geri kalanı arkadaşınıza yakın rütbelerde olacak ve takımın galibiyet oranını düşürecektir.
  9-İlk Defa Oynadıgınız veya çok iyi bilmediğiniz bir mapte kendi kafanıza göre oynamayın takım arkadaşlarınızın gittiği yerlere gidin mapi öğrenene kadar onlardan ayrılmadan oynayın.
  10-Sis,Flaş bombası gibi bombaları nereye atacagınızı iyi öğrenin.Karşı takımın etkileneceği yerlerde kullanmaya çalışın.
  11-Yanıcı Bomba Veya Molotof Attıysanız yanına sis bombası atmayın sis bombası ateşi söndürür.
  12-Long Double Door'dan veya BTünel'den yapılan Rush'ı engellemek için yanıcı bomba kullanabilirsiniz.
  AK-47:Terörist Takımında 2700Dolar'a alabildiğimiz bu silah oynamayı bilenler için vazgeçilmezdir.Türkler arasında adı Keleş olarak bilinir.Kafaya Sıkılan 1 mermide rakip oyuncuyu etkisiz kılar yani tek atar.Sprey yaparken aşağı ve hafif sola doğru mouse hareketleri ile daha etkili bir sprey yaparsınız.
  Desert Eagle: 7 mermili şarjörüne rağmen iki takımında vazgeçilmez silahı olan Desert Eagle diğer silahlara göre daha fazla hasar gücüne sahiptir.Oyuncular arasında tercih edilme sebeplerinden biriside kafaya sıkılan bir mermi ile düşmanı etkisiz hale getirmesidir.
  AWP:Bacak üstü atışlarda tek mermi ile düşmanı öldürebilen AWP'de CrosHair bulunmamaktadır.Dürbün açmadan yapılan atışlara no scope denir.Ve dürbün açmadan yapılan atışlarda silahın sekme oranı çok fazladır.
  Silah otomatik değildir ve mermi değiştirme hızı bir pompalı(Nova,Sawed Off) gibi yavaştır
  Daha hızlı bir hale getirmek vey atıştan sonra dürbünün kendi kendine açılmasını engellemek için atıştan hemen sonra iki defa ''q'' tuşuna basın.
  Bir Bölgede Düşam olduğunu düşünüyorsanız dürbün açık bir şekilde çıkmayın dürbünü açmanız halinde hızınız shift tuşuna basmış gibi olur ve düşman sizi öldürebilir.
  Bunu Engellemek için Zoom Shot diye adlandırdığımız tekniği kullanmanız gerekir.O bölgeye çıktıktan sonra adamı görüp dürbünü açıp nişan alıp vurmanız gerekir.
  Bunu Çok hızlı bir şekilde yapmak için ise çalışmanız gerekir.
  SSG 08(SCOT):SSG adlı silah bir bakıma AWP,SCAR20 Gibi silahlara benzer çünkü o da dürbünlüdür fakat özellikleri farklıdır.
  Bir çok silah zıpladığımız zaman daha fazla sekerken SSG 08 ile zıplayarak isabetli atışlar yapabilirsiniz.
  Kafa Ve Göğüsün bazı bölümlerinden tek atar.Kullanmayı bilenler için oyunun en iyi silahıdır.
  SCAR20:Türkler arasında Oto diye geçen bu silah AWP silahının hızlı fakat atış hasarı düşürülmüş bir versiyonu olarak görülebilir.
  Genelde bu silahı alan kişilere veled,oto'cu veled diye hitap edilir.Bunun sebebi AWP,SSG 08 gibi silahlarla tek atışta tutturamayan kişilerin kullandığı bir silah olmasıdır.
  Negev:Ağır Bir kasaya sahip olan Negev pek tercih edilmeyen bir silahdır.Bunun sebebi hızlı atış özelliği ve 1 Şarjörde daha fazla mermisi olmasına rağmen
  Daha yavaş hareket etmemizi sağlar ve de mermilerinin sekme oranı çok çok yüksektir yani içinde 500 mermi bile olsa bunun büyük bir kısmı düşmanı tutmaz
  yani ne mermisinin ne de atış hızının bir önemi kalmaz.
  XM1014:Tıpkı SCAR20 Gibi kullananlara veled diye hitap edilir.MAG-7,Çünkü Sawed Off Ve Nova'ya göre atış hızı yüksektir fakat orantılı olarak hasarı düşürülmüştür.
  -Berkay Kaymak
  Steam:berkaykaymak58


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.