Twitch takipçi,abone,bağış bildiri eklemek (TwitchAlert) • Gerekli olan şeyler:

  OBS
  CLR Browser

  TwitchAlert diye googledan arayıp siteye gidiyoruz. Direk Twitch hesabımızla bağlıyoruz. Twitchalert gerçekten kolay bir kullanım sunuyor.

  Alert box sekmesine tıklıyoruz. Karşımıza genel box'ın genel ayarları geliyor.Arkaplan rengini değiştirmenize gerek yok ama delay ve layout ayarını kendinize göre değiştirebilirsiniz.

  Follow Alert sekmesine tıklıyoruz.

  Aynı şekilde layout'a ayrı bir stil tanımlayabilirsiniz burada. Yani genel verdiğiniz ayara uymak zorunda değildir. Öncelikle "enable" diyoruz. Animasyonun girişi ve çıkışı için animasyon biçimi seçebilirsiniz. Ben Fade in - Fade out kullanıyorum.

  Message template'i kişiselleştirelim. Burada name yazan kısım takibe alan kişinin adının çıkacağı kısımdır. Bizimki şöyle:

  zaa! {name} bizi takip ediyor!

  Yazının animasyonunu da değiştirebilirsiniz. Hemen altta gif'i değiştirebiliyorsunuz. Hemen altındaki küçük image butonuna tıklayın. Oradan ister sunulan giflerden isterseniz de siz kendiniz bir gif yükleyebilirsiniz. Hemen altından da sesi değiştirebiliyorsunuz. Hatta kendi sesinizi kaydedip kullanabilirsiniz. Daha sonra "Save settings" diyoruz ve sayfanın üstüne çıkıyoruz.

  Abonelik , bağış bildirileri de azbuçuk aynı işlemler ile yapılıyor. Bağış da kullanmanız gereken farklı bir özellik var. O da minimum bağış miktarı. Giriceğiniz değerin altındaki bağışlar ekranda gözükmeyecek.

  How to yazan bir yer görüceksiniz. Orada kutucuklar (hangi özelliği kullanıyorsanız tike tıklayın. Hemen bi altında uzun bir link görüceksiniz. O linki kopyalayın.

  OBS yi açın. Kaynaklara gelin ve sağ tıklayıp CLR Browser deyin. Linki URL alanına yapıştırıp "OK" deyin.
  Daha sonra yayını önizle deyin ve ardından da Sahneyi düzenle. Şimdi bu bildirinin nerede çıkmasını istiyorsanız oraya sürükleyin, taşıyın.

  Test bir bildiri göndermek için böyle önizleme sırasındayken how to alanının biraz altında küçük butonlar var. "Test follow alert" deyin. • ADANA ADANA ADANA • @CyberBully O bizim kanala özel 😄


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.