Yayıncılar için Moobot kullanımı

• Artık yayıncılar için olmazsa olmaz bir bot diyebiliriz. Bir yerden sonra yapılan spamlar ve devamlı sorulan sorulara cevap vermek çileden sizi çıkarabilir. Bu durumlara Moobot yetişiyor. Aslında bir alternatifi nightbot'da var. Onu da daha sonra anlatacağım.

Twitch hesabımızla gerekli izinleri vererek giriş yapıyoruz. Size kısa bir tur yapıyor. Siz next next deyip geçiyorsunuz. Ayarlara geçmeden önce twitch kanalınıza gidip chat alanına /mod Moobot yazınız.

İlk sekmemizden başlayalım. "Features"

Song requests : Buradan şarkı isteği yapılabilmesini açabiliyorsunuz. Hatta gelen istekler size bildiri olarak gelebilir. Moobot desktop yazılımını kurarak bu özellikten yararlanabilirsiniz.

Burada iki tane özelliği de kullanacağız. Bunlar anket ve çekiliş. "Poll" ve "Raffles" özelliklerini aktif hale getirelim. Öncelikle Raffles özelliğini anlatayım. Moobot anasayfasında hemen altta Raffles kısmını görürsünüz. Burada aktif hale getirebilir , kapatabilir ya da resetleme özellikleri var. Tabi bunların yanında kazananı belirleme , kazanan kişiye özel mesaj atma gibi özellikler var.

Çekilişe kullanıclar !raffle diyerek katılabilir.

Anketi anlatmıyorum. O da aynı mantıkla kullanılıyor. Belli seçenekler oluşturuyorsun. Kullanıcılar bu verdiğiniz komutları girerek ankete katılabiliyor. Aynı şekilde o da moobot panelinizde aşağıda.

Commands

Bu sekme ile sık sık sorulan sorulara Moobot'un cevap vermesi için yapılmıştır. Sallıyorum !facebook yazınca kullanınca bot facebook adresinizi belirtiyor. Command list deyip hemen alttan komudun adını belirtip sonucunda oluşacak şeyi belirtiyoruz.

Spam Filters

İşte gerçekten hayat kurtaran kısmı. Hiç acımadan ban atan, silen mükemmel bir şey. Ben direk önerdiğim ayarları atacağım.

Excessive use of caps - ON
    Banned words - ON (Twitch ayarlarından kelimeleri ayarlayınız.)
    Fake Purges - ON
    Links - ON
    Spamming - ON

Bu ayarları da kendinize göre biçimlendirebilirsiniz.

Cevaplamak için giriş yapın

Aramıza katıl

Timuu'ya hoş geldin! Timuu, oyun oynamaktan keyif alan kişiler için, çevrimiçi bir topluluk alanı. Hemen aramıza katıl.

timuu felan

Benzer Başlıklar

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.