League of Legends Rank Oyun Kazanma İhtimali Artırma Yolları

• Arkadaşlar bu yazımda yazılanları uygularsanız %100 kazanırsınız diyemem ama gerçekten kaybetme ihtimaliniz çok düşüyor.Lakin Tr gibi bi sw de bu ihtimal tekrar yarı yarıya düşecektir.

1. Elonuz düşükse Bronz-Silver ve bu ligte olmayı hakettiğinizi düşünmüyorsanız çıkmanızın en iyi yolu eğer soloq ise sup ve adc yani bot lane hariç bi lanede ustalaşıp ranklarda sadece o lanede oynamanızdır.Size tavsiyem eğer iyi gank atarım diyorsanız jungle oyun taşıyabilir.

2. Düşük eloda duoq giriyorsanız ve birbirinizi tanımıyorsanız(tam olarak) bot pre hariç 2 carry role bürünebilirsiniz.

3. Yüksek eloda Plat-Diamond-Master (Challanger artık bizi aşıyor) rolün pek önemi yok.Hangi role yatkınsanız ve bu rolde iyiseniz oyun taşıyabilirsiniz.Support rolü dahil.

4. Yüksek eloda duo giriyorsanız ve cidden duonuzla iyi anlaşıyorsanız kesinlikle bot pre gidin.Tabi sup ve adc durumunuz iyiyse.Güzel anlaşan bot pre her zaman ama her zaman oyun taşır.(Bilerek feedleme ve afk gibi durumlar göz önüne alınmamıştır.)

5. Hangi eloda olursa olsun yeni aldığınız bi heroyu ranked maçlarda denemeyin.

6. Sadece ranked oyunlar atmayın.Bu sizin LoL gelişiminizi çok kötü etkilicektir.Çünkü Tr Serverinde rank denildimi Meta kavramı devreye girer.Riot ekibinin seçtiği ve yönettiği metanın dışına pek çıkılmaz ve çıkana da hoş bakılmaz.Meta kavramına mecbur katılıyorsanız sadece metada olan şampiyonları deneyebilirsiniz demektir.Yani yeni şeyler ve yeni hareket durum vb. şeyleri rank maçlarda öğrenemezsiniz.Arada gidin trollemeden bilerek feedlemeden normal oyun atın aram atın.

7. Art arda 2-3 rank maç kaybediyorsanız mümkünse o gün bir daha rank girmeyin.İlla kazanıcam gibi gereksiz ve boş hırslara kapılırsanız bu 2-3 lose'in 5-8 gibi yüksek rakamlara çıkma ihtimali oldukça artıcaktır.Art arda 2-3 oyun kaybetmek sizin diğer oyunda otomatik olarak psikoloji ve perfomans kaybına yol açar.

8. (EN ÖNEMLİSİ) Oyununuzda flame oluyorsa ki olucaktır.Kesinlikle laf dalaşına girip vaktinizden ya da perfomansınızdan çalmayın.Direk mute atın.Şayet flame ve küfrü siz yapıyorsanız bi insanlık edip flame yapmayı kesin ya da size mute atmalarını söyleyin.

İsviçreli bilim insanları bu 8 maddeyi tutan LoL oyuncularının daha çok kazandıklarını belirtmiştir.

• Bu arada tam olarak düzgün yazmama rağmen bi sorun var 2 tane 3. madde gibi yani sorun Timuuda 😄

1. fikre katılmıyorum. 2 3 ay öncesine kadar ben de öyle düşünüyordum fakat biz @nephelai ile şunu fark ettik. Tek kanattan oyun yürütülmüyor. Bunun yerine mesela mid ve adc olarak gitmek daha iyi. Oyun daha rahat taşınıyor.

• Zaten oyununun orjinaline bakılırsa 2 tane taşıyıcı rol var adc ve mid.Ama ben diyorum ki bi jungle ya da bi sup da çok iyi oynarsa oyunu taşıyabilir.

• @DFSBLooD Orası öyle. Özellikle support büyük etken fakat mid'in veya adc'inin zayıf olması, supportun oynayışını gölgede bırakabiliyor.

• 6.maddeye bir tavsiye meta dışı hero alıyorsanız oyundan direk herkesi ignorlayın 😄

• @ornithes teemo tehlikeli adres bulup eve gelirler 😄

• @ornithes @PâpıX djsjdjakndakjdjaj

• Anime

@DFSBLooD

Bu arada tam olarak düzgün yazmama rağmen bi sorun var 2 tane 3. madde gibi yani sorun Timuuda 😄

Metnini editledim. Sorun timuu'da değil. bazı maddelere boşluk koymuşsun ondan kaynaklanan bir sorun.

1. Mainim Ahri , MIDLANE. Tamamdır ...

2. Support'ta iyi olan bir arkadaşım var ben Solo o da Sup veya ben Mid o Sup geçer ... kümelerimiz Bronz-Silver (düşük elo) TAMAMDIR.

3. Yüksek elo olmadığım için beni dertlemez 😄

4. Yüksek elo olmadığım için beni dertlemez 😄

5. Bir keresinde Ranked'da Rumble veya başka bir toplane karakter denemiştim galiba ... ama dersimi aldım. TAMAMDIR

6. Eskiden sadece Ranked atardım ve metanın dışına çıkardım genelde , ama normal oyunlara yönelince gelişip dersimi aldım. TAMAMDIR

7. Art arda 2-3 rank maç kaybedince mutlaka 10'a tamamlarım ben onu yapamam 😄 UYGULANACAK

8. Oyunda flame felan varsa uzlaştırma yeteneklerimle gaz maz verip takımı kurtarabilirim 😛 TAMAMDIR.

Bu yazıda yapmam gereken bir şey varmış o zaman 🙂 Şimdi HEDEF GOLD 3 !

• Bu 8 maddeyi euw da uygularsanız tahminimce %50'lik bi başarı elde edersiniz.Fakat aynı 8 maddeyi Tr'de uygularsanız sadece %25'lik başarı elde edersiniz.Tr de oynayan arkadaşlar oyuna otomatik olarak -3 ile başlıyor.

Aramıza katıl

Timuu'ya hoş geldin! Timuu, oyun oynamaktan keyif alan kişiler için, çevrimiçi bir topluluk alanı. Hemen aramıza katıl.

timuu felan

Benzer Başlıklar

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.